Konzultace zdarma
SEO optimalizace

Ing. Pavel Mizera
+420 722 521 521
info@eword.eu

 
Jak přivést návštěvníky?

Hodně návštěvníků = vysoký zisk
+ čistý web design a kód stránek
+ zajímavý obsah a copywriting
+ PR články a kvalitní odkazy
+ vhodné publikování článků

Lepší je být první a úspěšný
než poslední a smutný

 

SEO optimalizace webů

Copywriting a psaní textu
  • Všichni známe a denně používáme vyhledávače, např. Google a Seznam.
  • Zadáme v nich dotaz (klíčové slovo nebo frázi) a obdržíme stránku výsledků (tzv. SERP)
  • Je jasné, že weby, které se objevují na první straně SERP, mají větší šanci, že je navštívíme, prohlédneme a provedeme cílovou akci (nákup, registrace).
  • Hlavním cílem SEO je dlouhodobé dosahování předních pozic v SERP
  • Na téma SEO optimalizace pro vyhledávače najdete na internetu tuny názorů a návodů, které jsou však často protichůdné.
  • My se snažíme nazírat na celé SEO komplexně a průběžně revidujeme a ladíme své know-how.
    Proč?
  • Nechceme zabíhat do detailů, od toho jsou jiné weby. Proto jen velmi stručně:

Naše úvahy začínají u vyhledávačů samotných. Co je vlastně jejich cílem a posláním? Zřejmě se shodneme na tom, že vyhledání a naservírování informací, přesněji odkazů na webové stránky, které co nejpřesněji odpovídají námi zadanému dotazu.

Celý proces začíná návštěvou naší stránky robotem (crawler, pavouk), který načte její obsah. Následně se provádí analýza textů webových stránek, titulku, nadpisů, metatagů (keywords, description), odkazů interních (uvnitř webu) a externích odkazů (na cizí weby), popisů obrázků, dokumentů, skriptů, zkrátka celého obsahu.

Proto je vcelku logické, že zpracování mnoha miliard stránek, které jsou na internetu k dispozici, je náročné na výpočetní techniku (strojový čas serverů) a především na algoritmy, které počítají informační hodnotu každé stránky.

Máme na mysli nejen výpočet PageRank nebo SRank, ale kompletní sadu algoritmů (search engine), kterou si majitelé vyhledávačů pečlivě střeží a podrobnosti o nich zná jen hrstka zasvěcených.

Neznáme-li přesné algoritmy pro hodnocení stránek a jejich řazení do SERP, nemůžeme přece "zaručené" návody pro SEO, kterých po internetu koluje spousta, považovat za stoprocentní. Co fungovalo v minulosti, nemusí platit dnes a dnešní postupy nemusejí být použitelné v budoucnu.

Vyhledávače své algoritmy s oblibou a poměrně často mění, aniž by nám o tom předem poslaly upozornění na email. To, že se dnes nějaký web objevuje na 1.stránce v SERP neznamená, že jej tam nalezneme také za týden. Na SEO se proto díváme jako na výzvu k internetové hře
"Lepší je být první a úspěšný, než poslední a smutný:
Better to be successful and first, than last and sad",
jejíž už tak nejasná pravidla se v průběhu hry mění. Kdykoliv můžete být rozhodčím penalizováni, ale nevíte za co, vlastně se o penalizaci přímo nedovíte, jen tušíte, že k ní mohlo dojít, protože se Vaše pozice propadla. Divná hra, nemyslíte? Ano, tohle je SEO realita, opakující se proces hledání, zkoušek a omylů…

Odmítáme spoluúčast na prostoduché výměně odkazů, kdy jsou v patičce stránky nebo v seznamu "partnerů, sponzorů, zajímavých odkazů" nasázeny desítky i stovky veledůležitých odkazů bez ladu a skladu, jen proto aby tam byly.

Nechceme se dotknout majitelů "informačních portálů" (katalogy firem, seznamy odkazů, pr-weby) s hektolitry duplicitních dat na doménách typu "neco-abertamy.cz" až "neco-zupanovice.cz", propojených do megasítě, hostovaných na jedné IP adrese, registrovaných ve stejný den stejným majitelem. Ejhle, to je náhodička, že? Učebnicový příklad uměle vytvářených odkazů s nulovou informační hodnotou a pádný důvod spláchnout celou megasíť do internetové žumpy.

Internetový balast a toxické odkazy

Význam odkazů z takového "internetového balastu", který se nebojíme charakterizovat jako "informační kreténismus", nechápeme a máme zato, že ho nechápou ani roboti. Považujeme je nejen za naprosto zbytečné, ale dokonce za potenciálně škodlivé. Existuje totiž pravděpodobnost, o které se na SEO fórech diskutuje, že algoritmy vyhledávačů mohou určitým způsobem penalizovat stránky, na které vedou právě takové "toxické odkazy".

Další otázkou je zvýšení návštěvnosti. Zaregistrujeme Váš web do 500, 1000, 2000 katalogů. Za pár korun budete na první straně a návštěvníci se jen pohrnou. Znáte inzeráty tohoto typu?

Opět se nechceme nikoho dotknout, ale pokud někdo vážně tvrdí, že stovky odkazů z podřadných katalogů navštěvovaných jen roboty mohou výrazněji zvýšit návštěvnost webu cílového, je podle nás buď podvodník, diskalkulik nebo psychicky nemocný člověk. Je přece na první pohled jasné, že přivést návštěvnost z cizího webu může fungovat jen pokud je cizí web lidskými bytostmi navštěvován.

Síla vhodně publikovaných originálů

Pro naše klienty budujeme flotilu originálních PR článků, publikovaných na vyhledávači dobře hodnocených webech. Tím v určitém rozsahu zvyšujeme návštěvnost cílového webu a co je hlavní, čtivé články s kvalitními odkazy servírujeme robotům jako lahůdky, které jim chutnají. Čistý HTML kód stránek je pak tím pomyslným stříbrným tácem. To je jedna ze zásad, které se držíme.

Dosažení předních pozic ve vyhledávačích je jedna věc, jejich dlouhodobé udržení věc druhá. Některé firmy nabízejí pro klíčovou frázi jednorázovou optimalizaci s dohodnutou cenou splatnou až po dosažení smluvené pozice. Řádově se jedná se o tisíce, desetitisíce (i více) podle hledanosti a SEO-konkurence fráze. Co se děje s pozicí v budoucnu, jednorázové smlouvy většinou již neřeší. Nechceme nikoho osočovat z nekalých praktik, ale dost dobře si umíme představit cílené nasměrování odkazů dejme tomu z 50 webů, posečkání na "zaindexování" a dosažení cílové pozice, zkásnutí zisku, odstranění odkazů a následný propad pozice…

Preferujeme dlouhodobou spolupráci

Proto zásadně odmítáme jednorázové SEO a preferujeme dlouhodobou spolupráci formou Smlouvy o poskytování služeb, v níž je určen rozsah, cíle, termíny jejich dosažení a výše měsíčního paušálu za tyto služby. Zakázky si vybíráme, některé musíme odmítnout kvůli kolizi frází s našimi aktivními zakázkami. Jeden právník přece také nemůže současně zastupovat dvě protistrany, že.

Zlatokopecké SEO

Obdobně odmítáme "zlatokopecké SEO", tedy požadavky klientů na optimalizaci frází, na kterých není co optimalizovat. Proč? Protože např. fráze "žlutý hroch" nebo "autoservis Prasokury" jsou tak unikátní, že je nikdo nehledá ani nemají konkurenci. Stačí je dát na jakýkoliv web a první místo máte zaručeno. A žádné SEO k tomu samozřejmě nepotřebujete. Některé firmy dokáží tvrdit opak a s klidem angličana takovou zakázku za pár tisíc udělají.


eWord.eu | © 2010-2024 | mapa stránek